Menu »   Polmot Strona GłównaPolmot Strona Główna  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościWiadomości  MapaMapa   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Koniec z Wueskami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PolmotForum Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nocny jastrząb
GG: 6591726
Moderator
Moderator

Sprzęt: WSK 125 Gil '76 und ČEZET 350

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 21:41    Temat postu: Koniec z Wueskami Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie, czy ludzie których młodość kolorowały motocykle spod znaku WSK, nie zatęsknią za nimi po przesiadce na japońce, czy inne zagraniczne produkcje. Wg mnie wybuchowa fascynacja "ścigami" minie do tego stopnia, że co niektórzy zatęsknią za godzinami spędzonymi w garażu i letnimi wojażami po łąkach i lasach. Osobiście nie zamierzam nigdy sprzedawać swojej Wieśki, mimo, że dla niektórych to już tylko kupa wolnego gówna co się tylko psuje. Pamiętajcie, że WSKi nie są wieczne i za załóżmy 10-20 lat nie będą dalej chodziły na wsi za flaszkę samogonu. To kawał naszej motoryzacyjnej historii i co najważniejsze - jeszcze większy kawał naszej młodości.

Tyle mojego piątkowego wywodu ;)

Pytanie kieruję głownie do "Polmotowców" którzy zrezygnowali z Polskiej myśli technicznej i kupili zagraniczną technikę.

Tęsknicie za poczciwymi Wueskami? Czy raczej, dały wam tak w kość, że macie ich dosyć.
Jedno jest pewne - Stara miłość nie rdzewieje :)

GG: 12712034
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

Sprzęt: wsk

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam aktualnie simsona miałem 2 wski jedną z silnikiem wfm a drugą oryginalną wsk i szczeże powiem że ta pierwsza się ciągle psuła najczęściej kondensator bo kable wychodząc nie były zaizolowane i dotykały obudowy.I ta ten silnik sprzedałem bez najmniejszego żalu lecz tą drugą wskę na początku było mi obojętne lecz jak simson zaczą się psuć nie mogłem wyregulować gaźnika zaczołem tęsknić za wską i do teraz jest mi jej żal ale cóż poradzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Razor
GG: 3269727
Młodszy kierowca
Młodszy kierowca

Sprzęt: Suzuki SV 1000 2004

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 02:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocny, ile wypiłeś tego wieczoru, jak ten post pisałeś i na amory Ci się wzieło?:P

Ja posprzedawałem swoje WSKi tylko dlatego, że stały bezużytecznie w garażu. Wolałem oddać je w inne ręce by kogoś innego cieszyły, by nie stały się eksponatem muzealnym tylko by dalej jeździły i były środkiem komunikacji. Nie po to je remontowałem bym tylko na nie patrzył, ale po to by pracowały. Sprzedałem je, gdyż kupiłem MZ 250 którą nawinąłem tytle km , że to głowa mała :) Później kupiłem wymarzonego, czarnego, głośnego Nikeda z V-twinem a MZta stała w garażu, gdyż przestałem ją jeździć. Sprzedałem ją koledze z tego samego powodu co wcześniej WSKi.

Może kupię sobie kiedyś WSKę jak będę miał pare groszy luzem, ale na razie nie myślę o tym zbyt poważnie :) A jeżeli ją kupię, to pewnie będzie eksponatem muzealnym, bo i tak nie będzie tak często jeżdżona jak SVka i pewnie ją sprzedam by cieszyła kogoś innego a nie marnowała się. Także dpchodzę do tego, że w moim wypadku kupno WSKI czy innego starego motóra nie ma większego sensu na ten czas ;)

Został mi Bak do WSK z końca lat produkcji, mi nie potrzebny już. 10zł plus wysyłka :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PROCu
GG: 1171602
Administrator
Administrator

Sprzęt: WSK 125, Kawasaki ZL600, MZ660, Małe Czarne, Morris Mini 1.3

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi brakuje WSK i to bardzo, w garażu mam jeszcze pełno części w tym niezła kolekcja nowych tłoków które mam nadzieję, że się przydadzą.
Co jakiś czas wraca pomysł przywrócenia HCS, no i Sport który był u mnie jakiś czas temu cały czas jest w zasięgu więc łudzę się, że kiedyś go odkupię.

Z drugiej strony mam 3 motocykle i Mini Morrisa który pochłania niezłą kasę co bardzo skutecznie hamuje wueskowe zapędy.

Inna sprawa to fakt, że jeszcze kilka lat temu WSK była tak tania, że idąc na spacer można było ją przypadkiem kupić i przyciągnąć do domu.
Z drugiej strony dzisiaj wymagania też są inne, motocykle bez dokumentów mocno zdekompletowane i poskręcane drutami nie są tak kuszące jak kiedyś.

Chyba wypadałoby ogarnąć Polmot żeby ruch WSKowy ruszył z dawnym powerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nocny jastrząb
GG: 6591726
Moderator
Moderator

Sprzęt: WSK 125 Gil '76 und ČEZET 350

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razor napisał:
Nocny, ile wypiłeś tego wieczoru, jak ten post pisałeś i na amory Ci się wzieło?:P

Jedno piwo bo rano do pracy Głaszcze

GG: 6041811
Mechanik
Mechanik

Sprzęt: Honda CB 750K, audi 100c3

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aktualnie mam dniepra, mysle nad przesiadka na jakiegos choppera w przyszłym sezonie, miaelm w zyciu 5 WSK, mam duży sentyment do tego motru terz chodzą mi po glowie mysli ze kiedys jeszcze wsk musi wrucić w moje posiadanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stary
GG: 3029753
Podaje klucze
Podaje klucze

Sprzęt: Dość ;-)

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... to ja aktualnie mam kilka junaków i parę innych sprzętów. Większość WSK już sprzedałem, ale moją pierwszą kupioną w 2003 mam do dziś, nie sprzedam, koniec i kropka! ;-)

Fajny sprzęt bo prosty jak budowa strugaczki, jak się ma dobre części to w sumie nie ma się co popsuć. I znowu jakie to obciążenie dla budżetu - zwykła B3 czy M21W2 kieszeni nie zrujnuje, a frajdy dużo ;-)

Pozdrawiam i szerokości.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PolmotForum Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: