Menu »   Polmot Strona GłównaPolmot Strona Główna  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościWiadomości  MapaMapa   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Problem 175

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PolmotForum Strona Główna -> WSK
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuba007
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 14:54    Temat postu: Problem 175 Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy aku moze sie rozładowac gdy motor chodzi sobie na biegu jałowym na niskich obrotach ? z góry dzięki
fanatyk wsk
GG: 835705
Podaje klucze
Podaje klucze

Sprzęt: OGAR 200 ,WSK M06B3 GILL

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli niemasz ładowania owszem
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuba007
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem w tym ze zapłon jest nowiutki tak samo aku oraz prostownik.. z tąd moje pytanie.. bo aku do konca sie nie rozładował bo miał 6,2V ale zaznaczam od razu ze to instalacja 12V.. z tąd moje pytanie..
Wojket
Mechanik
Mechanik

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie żartuj. 6,2V ma rozładowany akumulator 6 woltowy. Jeśli akumulator 12 woltowy daje napięcie 6,2 to możesz go wywalić na złom.
Zmierz napięcie przed i po uruchomieniu silnika. Zmierz natężenie prądu. W WSK 175 nawet na wolnych obrotach bez świateł bilans powinien być dodatni. Silnik powinien pracować nawet bez akumulatora.
Powrót do góry
juzef1990
GG: niemam
Starszy mechanik
Starszy mechanik

Sprzęt: prawie kompletny KOBUZ,wsk pzl 125,pół stodoły częsci;P

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem podbny temat u siebie i wine poniosł szrot akumulator który miał 6v
i nigdy nie mogłem go do tych 6v naładowac,a prostownik miałem nóweczke ze wskaznikiem naładowania i zawsze ładował sie nie do konca
jak włozyłem aku do moto to odpaliłem pojezdziłem ,postawiłem moto na 3 godziny i pozniej juz musiałem go z pycha palić

a gdy odpalałem moto z prostownika to palił z pierwszego kopa,chodził nawet gdy odłaczyłem prostownik

co ranek musiałem moto palic z prostownika a aku miałe niecały rok i tą przygode miałem latem,co innego zimą

kuba007
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powiedzcie mi czy czym można zastąpić prostownik od ładowania tą "unitre" ?? są jakies patenty na usprawnienie ładowania w 175 ?
The Polak
GG: 7571750
Podaje klucze
Podaje klucze

Sprzęt: m06 b3

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wsk-fenix.republika.pl/wsk.prostownik.html
Powrót do góry
kuba007
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o mostek prostowniczy czyli np takie cos ? http://allegro.pl/item732024599_mostek_prostowniczy_6a_1000v_obudowa_kbu_pionowa.html ? Prosze niech sie wypowie ktoś kto sie zna dobrze na instalacjach motocyklowych. Jakie musiały by być parametry takiego prostownika ??
The Polak
GG: 7571750
Podaje klucze
Podaje klucze

Sprzęt: m06 b3

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do b3 kupiłem taki jak na zdjęciach jest podłączony, bo stwierdziłem, że będzie wytrzymalszy od takiego jaki dałeś w linku. A poza tym fajnie wygląda przykręcony do błotnika obok akumulatora. Czarodziej

Ostatnio zmieniony przez The Polak dnia Wto Mar 02, 2010 20:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wojket
Mechanik
Mechanik

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Unitra to taki sam mostek jak ten na stronie Fenixa. Jest to po prostu mostek Greatza. Prostownik dwupołówkowy składający się z 4 diod. Na aukcji z twojego linku mostek jest trochę zbyt 'małoprądowy'. 15, 25 czy 50A są innej budowy i łatwiej je zamocować w motocyklu. Są solidniejsze.

Zamiast w ciemno wymieniać elementy przeprowadź jakieś pomiary. Wymienisz mostek, nic się nie zmieni i będziesz się zastanawiał co by tu jeszcze wymienić. Jeśli już to zacząłbym od akumulatora. Chociaż spróbuj go naładować zewnętrznym źródłem prądu. Jeśli bateria jest do bani to nawet sprawna prądnica w WSK 175 nie wyrobi żeby tracić prąd na ten akumulator i jeszcze żeby starczyło na zapłon.
Powrót do góry
Kaldi
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

Sprzęt: WSK175,SHL GAZELA M17,Gibon

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roznica?mostek unitrowski jest selenowy(starszy rodzaj połprzewodnika,latwo uszkadzalny)obecne mostki są krzemowe....do WSK z powodzeniem starczy mostek 5-6 amperowy na napiecie minimum 100V(nieobciazona pradnica moze miec nawet 80V)..prad ładowania w wsk to okolo 2.5 A...ale zawsze lepiej dac cos wiekszego,,radiator do mostka tez nie zaszkodzi ;)
Powrót do góry
byczek2006
GG: 9489774
Podaje klucze
Podaje klucze

Sprzęt: WSK M21W2, WSK M21W2 Kobuz obie 1983 r.

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam taki mostek jak w linku. Osobiście w dwóch 175 mam takie właśnie prostowniki i nic się z nimi nie dzieje od 2 i 3 lat. Jednak ja nie mając możliwości kupienia prostowników na mniejszy prąd założyłem 15A i nic się nie grzeje, ani nie chrzani.
Co do radiatora, to nie jest on potrzebny, ponieważ prostownik jest przykręcony do ramy, która odbiera trochę ciepła.
Pozdrawiam

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PolmotForum Strona Główna -> WSK Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: