Menu »   Polmot Strona GłównaPolmot Strona Główna  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościWiadomości  MapaMapa   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Problem ze sprzęgłem w motoroweż "simson"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PolmotForum Strona Główna -> Motocykle świata.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danywsk
GG: 12712034
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

Sprzęt: wsk

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 22:12    Temat postu: Problem ze sprzęgłem w motoroweż "simson" Odpowiedz z cytatem

Witam otóż przypuszczam że mało kto a może nawet nikt nie bawił się w "simsonki" z tego forum. Ale na innych forach nie mogę uzyskać odpowiedzi jedynie ty mam jaką nadzieje ze ktoś spróbuje mi pomóc.Mam taki problem posiadam simsona s-51 byłem zmuszony do rozbiórki silnika gdyż łożyska na wale zaczeły cię odzywać po rozebraniu i wymienieniu części i ponownym złożeniu mam problem z regulacją sprzęgła w żaden sposób nie mogę tego zrobić dokładnie chodzi o ślizgający się starter czasami załapie ale częściej nie załapie.Proszę o pomoc każdego kto spotkał się z tego typu motorowerem lub słyszał jak można to zrobić.Z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Javka
GG: 5558480
Podaje klucze
Podaje klucze

Sprzęt: SHL M04. SHL M11W. WSK M21W2 x2. WSK M06B1. Jawa 220. Jawa 223. WSK M21W2 Sport 2 Wartburg 353. Ascona B.

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 00:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci tak, z Simsonami robiłem dość dużo i nigdy nie miałem takiego przypadku. Dawno już nie rozbierałem takiego silnika, ale z tego co napisałeś, jeśli nie da się wyregulować (zakładam że kręciłeś śrubką pod korkiem w deklu), to powiem Ci że nie założyłeś klina na wale, pod zębatkę napędzającą kosz sprzęgłowy, albo podczas zakładania zebatki wyskoczył a Ty to przeoczyłeś. Jestem na 99% pewien że to jest przyczyna, bo sprzęgło samo w sobie jest tak proste że nie da się go źle złożyć.
danywsk
GG: 12712034
Młodszy mechanik
Młodszy mechanik

Sprzęt: wsk

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klina na tej zębatce zakładałem ale sprawdzę nie ma z tym dużo roboty no i tak jak mówisz że regulowałem tą śrubka i źle sprzęgła raczej się nie da złożyć. Klin jest na swoim miejscu to nie to i to nie jest takie gwałtowny przeskok tylko to jest tak jak bym próbował odpalić na sprzęgle takie miękkie osunięcie się startera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PolmotForum Strona Główna -> Motocykle świata. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: